> Nastava  > Natjecanja

Uspjesi na natjecanjima u šk.god. 2019./2020.

Autor: Licia Grohovac, 30. 1. 2020.

Ovdje možete pogledati popis učenika i njihovih rezultata na školskim i županijskim natjecanjima u šk. god. 2018./2019.

UČENICI POZVANI NA DRŽAVNO NATJECANJE:

MATIJA VESELIĆ - Državno natjecanje iz informatike - kategorija Digitalne kompetencije.

Na županijskoj razini sudjelovali su sljedeći učenici:

INFORMATIKA

Natjecanje se održalo 14. veljače u 15:00h u OŠ Andrije Mohorovičića - Matulji. U kategoriji Digitalne kompetencije (6.r) natjecao se učenik Matija Veselić i osvojio 1. mjesto. Čestitke Matiji!

DEBATA

28. i 29. veljače 2020. u OŠ Podmurvice u Rijeci održano je Županijsko natjecanje iz debate.

Sudjelovali su učenici VII.a razreda Maria Farkaš, Ivan Bošnjaković i Matea Jurović.

Mentorica: Vesna Ban

Pratnja: Sanda Đanović

MATEMATIKA

Županijsko natjecanje iz matematike za učenike osnovnih i srednjih škola Primorsko – goranske županije održano je 4. ožujka 2020. godine u OŠ Gornja Vežica.

Na natjecanju je sudjelovalo troje učenika naše škole. Dva učenika 4. a razreda; Antonio Oštarić ostvario je 11. mjesto i Fran Velepič koji je ostvario 18. mjesto. Mentor im je bio učitelj Dejan Tijan. Učenica 5. razreda Petra Zidarić ostvarila je 12. mjesto. Mentorica joj je bila profesorica Irena Mastrović.

Još jednom čestitamo učenicima na ostvarenim rezultatima.

Dejan Tijan i Irena Mastrović

Na školskoj razini sudjelovali su sljedeći učenici:

LIKOVNA KULTURA

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je UMJETNOST I ČOVJEK

Podtema: Kad bi spomenici pričali a legende oživjele

Likovni zadatak za učenike:

Izraditi strip s naslovom i slikama (šest do osam kadrova). Tekst treba biti sastavni dio stripa. Sadržaj i tekst stripa treba planirati na temu spomenika kulturno-umjetničke baštine i legendi.

Školsko natjecanje prošlo je četiri učenika te su njihovi radovi proslijeđeni za Županijsko natjecanje, a to su:

1. Natali Rahelić 8.b

2. Iris Turina Sabljić 8.a

3. Darija Rukober 7.a

4. Karla Miler 6.a

Karla Miler, 6.a

Iris Turina Sabljić, 8.a

Natali Rahelić 8.b

Darija Rukober, 7.a

VJERONAUČNA OLIMPIJADA 2020. –  školsko natjecanje iz Vjeronauka

Školsko  natjecanje iz Vjeronauka održano je u srijedu, 29. siječnja 2020..

Na županijsko/biskupijsko natjecanje plasirali su se niže navedeni učenici :

1. Iva Bajčić                               5.b
  2. Ema Hajdinić                        5.b
  3. Matea Iličić                            5.b
  4. Magdalena Biondić               5.a

Mentor:   Ivica Ljubas

MATEMATIKA

Natjecanje iz matematike na školskoj razini, za učenike od 4. – 8. razreda, održano je 27. siječnja 2020. Na natjecanju je sudjelovalo 32 učenika. Tri učenika pozvana su na županijsko natjecanje. To su:

Antonio Oštarić, 4.a razred, mentor Dejan Tijan

Fran velepič, 4.a razred, mentor Dejan Tijan

Petra Zidarić, 5. razred, mentor Irena Mastrović

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitke na sudjelovanju na natjecanju, a pozvanima na županijsko natjecanje - puno uspjeha!

Mentori: Dejan Tijan i  Irena Mastrović

Školsko natjecanje iz geografije 2020. godine

Školsko natjecanje iz geografije u OŠ Kraljevica održano je u srijedu 12. veljače 2020. godine u 13:00 sati. Na natjecanju je sudjelovalo 26 učenika od petog do osmog razreda, koji su se vrijedno pripremali i vježbali tokom prvog polugodišta. Hvala svim učenicima koji su se ove godine okušali u rješavanju zadataka iz geografije.

Kristijan Zec, prof. geografije

Natjecanje se održalo 24. siječnja od 15:00-17:30h.

Sudjelovali su sljedeći učenici:

6. razred: Matija Veselić,

7. razred: Maria Farkaš, Darija Rukober

Mentorica: Licia Ljubisavljević

Najbolji rezultat ostvario je Matija Veselić i plasirao se na županijsko natjecanje. Čestitke!

ENGLESKI JEZIK

Školsko natjecanje iz engleskog jezika održano je u četvrtak, 23.siječnja 2020. godine. Sudjelovao je jedan učenik 8.a razreda; Damjan Žurga i osam učenika 8.b razreda; Lara Cvjetićanin, Ivan Buršić, Adriano Zonka, Nika Nuić, Natali Rahelić, Hana Pahor, Anja Šupuković i Josipa Dražetić.

Najbolji rezultat ostvarila je učenica Lara Cvjetićanin kojoj je nedostajao jedan bod do plasmana na županijsko natjecanje.

Nitko se nije plasirao na županijsko natjecanje, ali zadovoljni smo ostvarenim rezultatima na školskom natjecanju. Više sreće drugi put!

Mentorica: Mirela Grbac
HRVATSKI JEZIK

11. 2. 2020. održano je školsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika.
Sudjelovali su: Mia Bubrić, VII.b i Ante Čabrijan, VII.b
Mentorica: Sanda Đanović
Damjan Žurga, VIII.a
Mentorica: Natalija Blažević Frlan.

Na županijsko natjecanje 20. 3. 2020. pozvani su Mia Bubrić i Damjan Žurga.

NJEMAČKI JEZIK

Natjecanje je održano 20. siječnja 2020.godine i na njemu su sudjelovali učenici osmih razreda: 8.a Robert Kovač i Sergio Rodin, 8.b Anja Šupukovic i Josipa Dražetic.
Mentorica: Tamara Štiglić Vodopić

MATEMATIČKO NATJECANJE KLOKAN BEZ GRANICA

Već tradicionalno u našoj školi održava se međunarodno matematičko natjecanje
Klokan bez granica. Natjecanje se organizira svake godine istoga dana, u isto vrijeme, u
mnogim državama svijeta. Cilj popularizacija matematike i širenje osnovne matematičke
kulture.
Učenici su rješavali različite zadatke koji nisu standardni u redovnoj nastavi
matematike te su na taj način razvijali i pokazali svoje sposobnosti logičkog zaključivanja te
dosjetljivosti i spretnosti povezivanja sadržaja.
Na tom međunarodnom natjecanju učenici 4. a razreda (šk. god. 2019./2020.) Teodor
Polić i Fran Velepič ostvarili su sjajan rezultat i nalaze se 10% najboljih matematičara.
Čestitamo im na odličnom uspjehu kao i njihovom mentoru Dejanu Tijanu.

Učitelj Dejan Tijan

TALIJANSKI JEZIK