ŠKOLSKO PLESNO NATJECANJE

Autor: Iva Fabris Jokić, 19. 12. 2023.

Dana 13. prosinca 2023. godine održala se završnica Županijskog natjecanja u plesu, a naša škola bila je domaćin natjecanja. Učenice su se natjecale u dvije kategorije. Prva kategorija bila je za učenice osnovnih škola, a druga za učenice srednjih škola.

Škole koje su se natjecale u kategoriji osnovnih škola bile su: OŠ Dr. Josip Pančić, OŠ Ivan Goran Kovačić, OŠ Vežica, OŠ Zvonka Cara, OŠ Podmurvice, OŠ Jurja Klovića, OŠ Milan Brozović te naša škola.
Škole koje su se natjecale u kategoriji srednjih škola bile su: Ekonomska škola Mije Mirkovića,Gimnazija Andrije Mohorovčića, Prirodoslovna i grafička škola u Rijeci, Prva riječka hrvatska gimnazija i Prva sušačka hrvatska gimnazija.
Svaka škola imala je iznimno dobre i zanimljive nastupe, ali samo je jedan nastup iz svake kategorije bio najbolji.

Rezultati za osnovne škole:
1. mjesto: OŠ Zvonka Cara
2. mjesto OŠ Podmurica
3. mjesto OŠ Kraljevica
4. mjesto OŠ Dr. Josipa Pančića
5. mjesto OŠ Vežica
6. mjesto OŠ Jurja Klovića
7. mjesto dijele dvije škole, a to su OŠ Milan Brozović i OŠ Ivan Goran Kovačić.

Rezultati srednjih škola:
1. mjesto Prva riječka hrvatska gimnazija
2. mjesto Prva sušačka hrvatska gimnazija
3. mjesto Gimnazija Andrije Mohorovčića
4. mjesto Ekonomska škola Mije Mirkovića
5. mjesto Prirodoslovna i grafička škola u Rijeci.
Svaka čast svakoj školi, nastupi su zaista bili zanimljivi i dobro odrađeni. Sretno svima koji su prošli.

PIŠE: Kiara Ivančević, 8. a