Valentinovo

Autor: Iva Fabris Jokić, 27. 3. 2024.

Blagdan svetoga Valentina, popularno zvano „Valentinovo“ i ove je godine obilježeno, već tradicionalnim, plesnim natjecanjem i pisanjem pisama simpatijama.

U školskoj sportskoj dvorani učenici predmetne nastave sudjelovali su u plesnom natjecanju pod budnim okom povjerenstva u sastavu: Domagoj Jembrih (predsjednik), Elizabeta Prelovac, Dragan Malnar, Marija Španja i Sandra Ložnik Videčak.

Program su upotpunili školski zbor i članice plesnog kluba Dance Queen, a konferansu su vodile učenice 5. razreda: Leticia Rakić i Antonina Vrebac.

Bilo je lijepo na jedan dan u školskoj dvorani čuti zvukove klasične glazbe i gledati učenike kako plešu poznati valcer.

Najbolji plesni parovi u kategoriji petog razreda ove godine bili su:

1. Andro Rubeša i Ilaria Pravdica

2. Luka Pavlović i Elena Farkaš

3. Mario Haler i Melanie Matahlija

U kategoriji šestog razreda:

1. Matija Palfi i Mia Kučan

2. Zinedin Habibić i Erna Nuhanović

3. Jakov Kosir i Mila Dukić

U kategoriji sedmog razreda:

1. Niko Rukavina i Korina Tomas

U kategoriji osmog  razreda

1. Mihael Tonković i Dalija Husić

2. Jan Car i Nelly Mrše

3. Matej Škarić i Dora Jelaš

Nakon plesa, učenici su se vratili u svoje učionice, a knjižničarke su ih razveselile uručivanjem pisama njihovih simpatija koja su se skupljala u knjižnici nekoliko dana ranije, u posebnoj ljubavnoj kutiji.

Tradicionalnim valentinovskim aktivnostima želimo njegovati tradiciju klasičnog plesa i pisanja lijepih riječi koje su nam danas svima potrebne.