> Nastava  > Natjecanja
Natjecanja

Uspješni i u sportu!

Autor: Licia Grohovac, 26. 5. 2020.

U nastavku pogledajte uspjehe naših učenika na sportskim natjecanjima u šk.god. 2019./2020.

Malonogometno županijsko prvenstvo ŠŠD-ova osnovnih škola

Dana 18.12.2019. odigran je prvi krug natjecanja. U školskoj sportskoj dvorani u Kostreni odigrane su dvije utakmice.

U 10:40 odigrana je prva utakmica Oštro (OŠ Kraljevica) – Kostrena (OŠ Kostrena). Već u petoj minuti pao je prvi pogodak za Oštro (Župan Teo), a dvije minute kasnije Kostrena izjednačuje nakon akcije iz udarca iz kuta. U narednim minutama do kraja susreta, Oštro zabija 4 pogotka ( Župan Teo, Čabrijan Matija, Čahut Leon i Zubović Andro)

U 12:00 odigrana je druga utakmica, a protivnici su bili ekipa Delfin (OŠ Novi Vinodolski) Konačni rezultat utakmice bio je 5:1 za Delfin

1. KOLO GRUPNE FAZE REZULTATI

OŠTRO - KOSTRENA  5:1

OŠTRO - DELFIN 1:5

Prošavši u drugi krug natjecanja, Oštro je u skupini imao ekipu OŠ Čavle, i OŠ R.K Jeretov iz Opatije.

U školskoj sportskoj dvorani Matulji u Rijeci, datuma 5.2.2020. , igrale su se dvije utakmice, a samo pobjednik skupine prolazi dalje u iduću fazu natjecanja

U prvoj utakmici u 9:00 protiv OŠ R.K Jeretov, odlično ušavši u utakmicu, imajući organiziranu obranu i kvalitetne kontra napade, Oštro je povelo lijepom akcijom u kojoj Sedlić Leon asistira za Župana Tea i dovodi Ošto u vodstvo 1:0. Nakon zabijenog pogotka, u sljedećih 5 minuta, Oštro prima 3 pogotka. Trenutak buđenja i nade daje pogodak Matije Čabrijana, no konačni rezultat završava 4:2 u korist OŠ Čavle.

U drugoj utakmici koja se igrala odmah u 9:40, sa manjkom motivacije, a izraženije želje OŠ R.K Jeretov da osigura prvo mjesto u skupini, utakmica završava sa 7:3 u korist OŠ R.K Jeretov.

OŠTRO – ČAVLE 2:4

OŠTRO – R.K JERETOV 3:7

Ekipa Oštro: Dominik Abramović, Pjeter Mučaj (vratari), Luka Galler, Leon Sedlić, Ante Čabrijan, Lovro Zgombić, Andro Zubović, Teo Župan(kapetan), Leon Čahut, Matej Dragičević, Robert Kovač, Sergio Rodin, Adriano Zonka, Matija Čabrijan, Ivan Čabrijan, Petar Crnarić, Matej Tomić.

Odbojkaško županijsko prvenstvo školskih sportskih društava osnovnih škola 2019./2020.

Unatoč jednom porazu i jednoj pobjedi, to nije bilo dovoljno za odlazak dalje u novi krug natjecanja. U skupini je naša ekipa OŠTRO bila sa ekipom LOŠINJ ( OŠ Maria Martinolića)  i RAVNOGORAC (OŠ Dr.B Markovića)

OŠTRO je u prvoj utakmici u 10:00 igralo protiv LOŠINJA. Igračice Lošinja su se pokazale kao odlična ekipa koja je i u samoj konkurenciji za odlazak na državno prvenstvo. Unatoč tome, naše cure su se odlično držale u prvom setu, gdje su u jednom trenutku čak i povele 11:10. No u daljnjem  tijeku utakmice, iskustvo i kontinuitet igračica Lošinja koje ujedno i svakodnevno treniraju i igraju za vrlo jaki klub OK Mali Lošinj, odnijele su pobjedu sa 2:0 u setovima.

Drugu utakmicu (12:00h) smo odigrali protiv RAVNOGORCA i naše cure su dominantno savladale suparničku ekipu, ne dovodeći u pitanje konačnog pobjednika susreta. Rezultat je bio 2:0 za Oštro.