VALENTINOVO- RAZREDNA NASTAVA

Autor: Biserka Kulišić, 25. 2. 2020.

Na Valentinovo slavimo ljubav u svim oblicima. To može biti prijateljska ljubav ili ljubav prema nekome tko nam znači nešto više.

Neki imaju mnogo hrabrosti i izražavaju svoje osjećaje na glas, bez straha dok ih drugi čuvaju u sebi. Valentinovo je izvrsna prilika svima za pokazati osjećaje koje nas je inače strah reći ili pokazati.

Valentinovo su u našoj školi proslavili svi učenici razredne nastave, svaki razred na svoj način. U petak 14. veljače 2020. učenici su na svim satovima pisali, slikali, pričali i računali na temu Valentinova.

Učenici 1. a razreda obilježili su Valentinovo kroz integrirane nastavne sate. Na satu hrvatskog jezika obrađivali su pjesmicu i tekstove s temom Ljubavi (Ljubav; Vjekoslava Huljić, Zaljubljena olovka; učenički rad), na satu glazbene kulture pjevali su pjesmu Nije lako bubamarcu, a na satu likovne kulture crtali su motive vezane uz Valentinovo (srca, zaljubljeni slonić i sl.).

U 1. b razredu također je  održan integrirani nastavni dan povodom Valentinova. Kroz različite aktivnosti učenici su naučili zašto slavimo Valentinovo, rješavali „ljubavnu matematiku“, izrađivali straničnike, govorili o svojim prijateljima i onome što vole te se zabavili bojanjem crteža. Sve je bilo popraćeno i prigodnom glazbom, plesom i zajedničkim igrama. Dva školska sata proletjela su začas i bilo je kao i uvijek zanimljivo iskusiti drugačiji način rada.

Učenici drugih razreda imali su integrirani nastavni dan posvećen ljubavi. Pisali su čitali i pjevali o ljubavi. Najviše su uživali u glazbenim igrama „pronađi predmet“ i „“ples sa stolicama“.

Učenici trećih razreda Valentinovo su započeli u školskoj dvorani gdje se održalo druženje 3.a i 3.b razreda uz prigodne recitacije  i igre vezane uz Dan zaljubljenih ( Na okolo salata ... sad se vidi sad se zna tko se kome dopada ... ). Sljedeće sate u svojim učionicama obrađivali su pjesmu Ljubavni lanac Marine Vujčić te razgovarali o Valentinovu i onome što ljubav jest.

Ljubav u 4.a razredu potaknuta je sastavljanjem zadataka riječima iz matematike na temu Valentinova. Učenici su pisali i čitali pisma na temu „Moje prvo ljubavno pismo“ i svaki djelić nastave bio je prožet ljubavlju.

U 4. b razredu učenici su ljubav prikazali izradom plakata i pisanjem ljubavnog pisma.

Proslavili smo ljubav i sreću, osjetili smo toplinu u našim srcima i naučili da nikada nije kasno za ljubav.

Dejan Tijan