Dani kruha i dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Licia Grohovac, 26. 10. 2016.

Dana 20.10.2016. u OŠ Kraljevica održan je integrirani nastavni dan s temom Dani kruha i dani zahvalnosti za plodove zemlje. U integrirani nastavni dan bili su uključeni svi učenici i učitelji Škole. Projekt je organiziran u formi radionica - učenici su se upisali u radionicu u kojoj su željeli sudjelovati prema željama i sklonostima do popunjenja, a preostale učenike rasporedili su učitelji.

RADIONICE:

1.Likovna radionica:  voditelji Prelovac, Đanović, Tijan

2.Kuhari: voditelji Biondić, Blažević-Frlan

3.Zimnica: voditelji Radočaj, Vučina

4.Vesela kuharica: voditelji Grbac, Došen, Anić-Đurić

5.Modelarska radionica: voditelji Ramčić, Fabris-Jokić, Mastrović, Juriša

6.Zbor: voditelji Slaby, Podnar

7.Dramska radionica: voditelji Vučković, Lerch

8.Istraživači: voditelji Malnar, Zec, Kružić

9.Vjeronaučna radionica: voditelji Ljubas, Miletić

10.Marketing: voditelji Ljubisavljević, Stracenski

11.PŠŠ i PŠK voditelji Moreti, Čače

Radionice su trajale tri školska sata, a četvrti sat uslijedila je prezentacija u hodniku škole, u kojoj su učenici predstavili što su radili u svojim radionicama.

Starija likovna grupa izradila je pločice od tijesta s temom gradskih motiva. Mlađa likovna grupa izradila je granu stabla jabuke. Kuhari su mijeslili, pekli, ukrasili i aranžirali medenjake. Radionica Zimnica bavila se kuhanjem pekmeza od batata i bundeva iz školskog uzgoja. U radionici Vesela kuharica učenici su izradili i oslikali trojezičnu kuharicu s receptima koje su učenici prikupljali obilazeći druge radionice. Modelarska radionica izradila je kutijice i kuhinjski pribor od starih cd-a i ukrasila pladnjeve od drveta. Dramska radionica pripremila je i izvela igrokaz. Mali i veliki zbor izveo je nekoliko pjesama, od kojih su za jednu sami napisali tekst i uglazbili ga. Istraživači su istražili povijest, rasprostranjenost i vrste kruha u Hrvatskoj i u svijetu i izradili plakate. Vjeronaučna radionica također je izradila plakat. U radionici Marketing učenici su snimili video reklamu za nadolazeću prodaju kruha, kao i letke te reklamne plakate. Područne škole Šmrika i Križišće također su obilježile Dan kruha prigodnom izradom krušnih proizvoda.

Projektni, odnosno integrirani nastavni dan protekao je vrlo uspješno, na zadovoljstvo kako učenika tako i učitelja.

PODRUČNA ŠKOLA KRIŽIŠĆE

Blago danu koji počinje mirisima kruha! Tako je započeo naš dan u prodavaonici Pico 5. Ne samo da smo gledali, već smo  mjesili,pekli ali i degustirali krušne proizvode. Što reći već da je bilo ukusno i zabavno.I u školi je bilo zabavno. Vrijedne ruke naše tete Marice ispekle su nam palačinke, a mi smo crtali, pjevali o pekarima, kruhu i na taj način zahvalili se plodovima zemlje.