"Ča je ča" – županijsko natjecanje u Kraljevici

Autor: Licia Grohovac, 23. 10. 2015.

Naša škola je 13. listopada 2015. g. bila domaćin zanimljivog natjecanja. To je bilo natjecanje u poznavanju zavičajne povijesti „Ča je ča“ koji već 12 godinu uspješno organizira Udruga učitelja povijesti „RI CLIO“ iz Rijeke i Županijsko stručno vijeće učitelja povijesti.

Domaćinstvo natjecanja se mijenja, te smo tako ove godine ugostili 21 ekipu učenika iz Primorsko – goranske županije. Učenici su dobili zadatke koje su rješavali na terenu.

■ Prvo je mjesto osvojila učenička skupina "Porto Re" iz OŠ Eugena Kumičića iz Rijeke sa najvećih mogućih 35 bodova,

■ drugo mjesto učenička skupina "Stella Matuttina" iz OŠ Milana Brozovića, Kastav sa 34 boda, a

■ treće učenička skupina „Brodograditelji“ iz OŠ Omišalj – Krk sa 33,5 boda.

Izvan konkurencije bila je učenička skupina "Almis" iz škole domaćina OŠ Kraljevica, a u ekipi su bili učenici Mario Cerović, Ana Dragičević, Lovro Krpan i Mia Velepić.

ŠKOLSKA KNJIGA je i ove godine sponzorirala nagrade za članove učeničkih skupina koje su osvojile prva tri mjesta kao i za njihove učitelje mentore te su svi nagrađeni dobili lijepe knjige na dar.

Nagrađenima su osim knjiga uručeni i zlatni, srebrno i brončani vijenci te pohvalnice. Nagrade su uručili voditelji Županijskog stručnog vijeća mr. sc. Helena Miljević Pavić i učitelj Dragan Malnar, te učiteljica Nera Malbaša Kovačić koji su ujedno bili i organizatori te članovi ocjenjivačke komisije.

Na veliko veselje učenika cijelu natjecateljsku rutu, u istim uvjetima kao i učenici koji su se natjecali, prošla je i skupina sastavljena od dvije učiteljice i jednog učitelja povijesti te urednika povijesti ŠKOLSKE KNJIGE, koja je također uživala i u ovom zadatku i pritom skupila sve bodove.