Osnovna škola Kraljevica

OŠTRO DO POBJEDE!

Autor: Licia Grohovac, 6. 2. 2017.

Pišu: Anja Baršić, Ema Cifrek, Lucija Tomić

Malo nogometno županijsko prvenstvo školskih sportskih društava osnovnih škola 2016./2017.

Dana 26.01.2017. odigran je prvi krug natjecanja. U školskoj sportskoj dvorani u Kostreni odigrane su tri utakmice.

U 9:00 odigrana je prva utakmica Oštro (OŠ Kraljevica) – Kostrena (OŠ Kostrena). Već u šestoj minuti pao je prvi pogodak za Oštro (Klić, Gabriel), a dvije minute kasnije Filip Znamenček postiže drugi zgoditak za Oštro. U narednih petnaest minuta postignuta su još tri gola (Dumančić, Stipo, Drenik, Gabriel i Znamenaček,Filip). Posljednji pogodak za 6:0 zabio je u dvadeset i šestoj minuti Stipo Dumančić. Kostrena je teško poražena. Konačni rezultat utakmice bio je 6:0 za Oštro.

U 9:40 odigrana je druga utakmica, a protivnici su bili Gradina (OŠ Hreljin) – Kostrena (OŠ Kostrena). Konačni rezultat utakmice bio je 5:0 za Gradinu.

Treća utakmica Oštro – Gradina odigrana je u 10:20. U sedamnaestoj minuti Stipo Dumančić postigao je prvi pogodak za Oštro. Gol za izjednačenje postigla je Gradina u dvadesetoj minuti. U sljedećih šest minuta Oštro je postiglo još tri gola (Znamenaček, Filip, Ahel, Marino i Klić, Gabriel), dok je Gradina u posljednjoj minuti postigla drugi pogodak. Natjecatelji su se hrabro borili do samoga kraja. Konačan rezultat utakmice bio je 4:2 za Oštro.

Iz 1. kola natjecanja grupe E, dalje je prošla ekipa Oštro (OŠ Kraljevica).

Dojmovi igrača o utakmici

Dumančić Stipo (igrač, OŠ Kraljevica) – „Igrali smo odlično, ekipa je bila dobra. Imali smo male prepirke s ostalim igračima, ali smo igrali timski.“

Legac Kristijan (golman, OŠ Kraljevica) – „Prva utakmica protiv Kostrene je bila lagana, a druga protiv Hreljina je bila malo teža.“